FM 2014 - Úrslit

 Hóskvøldið 11.
septembur kl. 18.00: Landavegsúkkling



Opin
bólkur, 100 km:



Fyrst verður koyrt tvær ferðir runt
Oyggjarvegin, t.e. Plantusølan við Hvítanesvegin, Kaldbakstunnilin,
Kollfjarðadalur, Oyggjarvegur, Ringvegurin, og so Hvítanesvegur.



Síðan verður koyrt tvær ferðir Plantusølan,
rundkoyringina við Føroya Tele, rundkoyringina við Svimjihøllina, og
rundkoyringina við Skansan.



Úrslit:



Landveg súkling 100 km



1.      
Gunnar
Dahl Olsen 3:03:30



2.      
Gudmundur
Joensen 3:09:17



3.      
Hilmar
Hansen 3:15:20



 



Unglingar, kvinnur og
motionistar, 65 km:



Einaferð runt Oyggjarvegin, og so Plantusølan,
rundkoyringina við Føroya Tele, rundkoyringina við Svimjihøllina, og
rundkoyringina við Skansan. Unglingar, kvinnur og motionistar koyra henda
tein tríggjar ferðir.



 



Motionistar menn 65 KM



1        
Hanus
Debes Joensen 1:59:30



2        
Høgni
Øster 2:00:53



3        
Evald
Rasmussen 2:13:10



4        
Alfred
Johannesen 2:31:45



 



Motionistar
kvinnur 65 KM



1.      
Anida
Johannesen



Kvinnur 65 KM



1.      
Elsa
Berg 2:03:10



Unglingar 65 KM



1.      
Teitur
Thorleifsson 2:18:25



2.      
Tóri
Thorleifsson2:22:00



 



Fríggjakvøldið 12.
septembur kl. 18.00: Einkultstartur



Opin
bólkur, 40 km:



Hósvík - Rundkoyringina við Streymin
- Svínáir - Ljósáir - Svínáir - Rundkoyringina við Streymin - Hósvík.



Úrslit:



Einkultstartur 35 km



1.      
Gunnar
Dahl Olsen 00:56:44



2.      
Jóanis
Albert Nielsen 01:00:05



3.      
Gudmundur
Joensen 01:01:12



4.      
Hilmar
Hansen 01:06:52



 



Unglingar, kvinnur og
motionistar, 20 km:



Hósvík - Rundkoyringina við Streymin
- Hósvík.



Úrslit:



Unglingar 23KM



1.      
Teitur
Thorleifsson 00:46:37



2.      
Tóri
Thorleifsson 00:48:10



Kvinnur 23 KM



1.      
Elsa
Berg 00:43:45



Motionistar menn 23 KM



1.      
Sverri
Mohr Edvinsson 00:38:44



2.      
Hanus
Debes Joensen 00:41:17



 



Leygarkvøldið 13.
septembur kl. 18.00: Býarkoyring:



Unglingar,
kvinnur og motionistar:



30 min. + 1 umfar



Teinur:
Akranesgøta, Millum Horna, Velbastaðvegur, Marknagilsvegur, Akranesgøta.



Kvinnur
býarkoyring



1.      
Elsa
Berg



Motionistar menn
býarkoyring



1        
Hanus
Debes Joensen



2        
Høgni
Øster



3        
Evald
Rasmussen



Unglingar býarkoyring



1.      
Tóri
Thorleifsson



2.      
Teitur
Thorleifsson



Opin bólkur:



45 min. + 1 umfar



Úrslit:



1.      
Gunnar
Dahl Olsen



2.      
Gudmundur
Joensen



3.      
Sigmund
Olson



4.      
Jóanis
Albert Nielsen



5.      
Hilmar
Hansen



6.      
Jógvan
Højgaard